Ceník

Med květový 


210 Kč

Med květový lipový


210 Kč

Med květový pastový


210 Kč

Med medovicový


240 Kč

Kosmetika Pleva

s propolisem, medem, mateří kašičkou 

Med květový

Typická světlejší barva, někdy s lehkým zeleným odstínem, lahodné chuti s vysokým obsahem anorganických vitálních látek, dělá z tohoto medu představitele jarní probouzející se síly.
Obsahuje i některé éterické oleje. Pro svou rychlou stravitelnost a předání povzbuzující síly organismu je vhodný jak pro děti, tak i dospělé.
Hmotnost : 1kg
Cena: 210kč    

Med květový lipový

Patří k nejaromatičtějším druhům medu vůbec a je znalci medu velmi uznáván. Včely sbírají nektar ze stromů lípy nejvíce odpoledne a navečer za horkých letních dnů a proto lipový med ztělesňuje plnou sílu letního teplého voňavého podvečera.
Působí uklidňujícím a uvolňujícím dojmem. Lípa ve spojení s lesním medem je jemnější a neškrábe v krku.
Tento med je výborný v prevenci a léčbě nachlazení.

Hmotnost : 1kg
Cena:210kč 


Med květový pastový

Je zpravidla květový, případně smíšený med, speciálně upravený do pastové konzistence řízenou krystalizací.
Med je zpracován pouze mechanicky, bez zahřívání a bez jakýchkoliv přísad. Díky tomuto způsobu zpracování si tento med nejlépe zachovává svou biologickou hodnotu. V průběhu času se již nemění - dále nekrystalizuje.
Má světlou - bělavou až nažloutlou barvu a výbornou, lahodnou chuť. Snadno se roztírá, ale neteče. Je vhodný zvláště pro děti.

Hmotnost : 1 kg
Cena : 210 kč 


Med medovicový (lesní)

Je většinou smíšený med tmavší barvy, původem z různých druhů stromů - smrku, jedle, javoru, lípy. Včely ho vytváří z tzv. medové rosy - medovice, kterou produkují některé mšice. Včely sbírají sladké kapičky medové rosy na jehličí a listech.
Lesní nebo též medovicový med je svou chutí silný a lahodný. Obsahuje velké množství aromatických silic a minerálních látek.
Doporučuje se pro lidi s vleklým nebo akutním onemocněním dýchacích cest, pro nízký obsah bílkovin též pro pacienty s onemocněním ledvin.

Hmotnost : 1kg
Cena:240kč